środa, 14 maja 2014

Obligacje skarbowe - maj 2014

Stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej pozostają w dalszym ciągu na rekordowo niskim poziomie. Najbliższa podwyżka czeka nas być może dopiero w II kwartale 2015 roku. Ma to oczywiście przełożenie na niskie oprocentowanie bezpiecznych produktów inwestycyjnych, chociaż na rynku międzybankowym stopy procentowe (np. WIBOR 6M) w ostatnich kilku miesiącach wzrosły. A jak w tych warunkach przedstawia się oferta obligacji skarbowych emitowanych w maju?W porównaniu z poprzednim miesiącem nie pojawiły się żadne zmiany. W dalszym ciągu uważam, że aktualna oferta nie jest atrakcyjna i przy takich warunkach zdecydowanie lepiej wybrać jakąś tradycyjną lokatę. Aktualnie najciekawsza jest propozycja lokaty spinającej oferowanej przez FM Bank. Ten 3-miesięczny depozyt oprocentowany jest na 4,55% w skali roku.

2 komentarze:

  1. Hejka, mam pytanie, bo zainteresowałem się ostatnio spółkami i generalnie zastanawiałem się nad kupnem gotowej spółki. Pytanie czy z punktu widzenia inwestora sprzedaż spółek to jest coś nad czym mysle od niedawna. Myślisz, że to dobra opcja inwestycyjna?

    OdpowiedzUsuń
  2. Finansowe Info - Najlepsze oferty finansowe w jednym miejscu
    Nie przepłacaj za rachunek w banku. Zamiast płacić zarabiaj na koncie. W wyborze całkowicie darmowego konta osobistego pomoże Ci mój ranking kont bankowych. Nie możliwe to sprawdź wybierz konto z premią, moneybackiem, zwrotem opłaty i dobrze oprocentowanie.
    http://finansowe.info

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...