czwartek, 16 stycznia 2014

Obligacje skarbowe - styczeń 2014

www.obligacjeskarbowe.pl
Utrzymywanie przez długi okres czasu stóp procentowych na historycznie niskich poziomach nie sprzyja inwestowaniu w bezpieczne instrumenty finansowe takie jak lokaty bankowe czy obligacje skarbowe. Jak podał wczoraj GUS ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu wzrosły o 0,7 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. Z tego powodu raczej nie grożą nam działania RPP zaostrzające naszą politykę pieniężną. A jak w tych warunkach wygląda styczniowa oferta obligacji skarbowych?

Nasze obligacje są w dalszym ciągu chętnie kupowane przez inwestorów zagranicznych w związku z tym Minister Finansów nie musi jakoś szczególnie zachęcać Polaków do oszczędzania w ten sposób.


Jak widać z powyższego zestawienia w porównaniu z grudniową emisją nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu szczególnie nieatrakcyjne są poziomy marż dla obligacji 4- i 10-letnich. W tych warunkach zdecydowanie lepiej skorzystać z ofert banków w zakresie lokat. Dostęp do środków będzie w tym przypadku zdecydowanie lepszy i zapewni nam lepszą elastyczność w przyszłości.1 komentarz:

  1. Najbezpieczniejsze wydaje się być inwestowanie w hale magazynowe i ogólnie nieruchomości, mam na myśli nieruchomości Jartomu. Ale wiadomo - tutaj potrzebne porządne środki. To raczej nie będzie rok złota, lokat, srebra - ludzie będą stawiali na nieruchomości.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...