wtorek, 11 lutego 2014

Czy warto zainwestować w lutową 7-kę?


W tym miesiącu oprócz tradycyjnie emitowanych obligacji (2-, 3-, 4- i 10-letnich), w sprzedaży znalazły się także obligacje specjalne tzw. Lutowa 7-ka, które zostaną wykupione we wrześniu 2014 roku. Czy warto się nimi zainteresować?

Cena zakupu 1 obligacji wynosi 100 złotych i nie zmienia się w czasie trwania emisji. Oprocentowanie Lutowej 7-ki wynosi:

1% - W 1. MIESIĄCU
2% - OD 2. Do 6. MIESIĄCA
7% - W 7. MIESIĄCU

Co stanowi 2,62% w skali roku.
Wartość wierzytelności z tytułu wykupu jednej obligacji wyniesie 101,52 zł brutto.
 
Zgodnie z listem emisyjnym zainwestowane środki można  wycofać w każdym momencie składając odpowiednią dyspozycję. Czas realizacji przedterminowego wykupu to 5 dni roboczych.

Sprzedaż tych obligacji poprzedzona została szeroko zakrojoną akcją reklamową. Niestety według mnie ta oferta jest nawet w dzisiejszych trudnych warunkach rynkowych bardzo słaba. Zdecydowanie lepiej swoje oszczędności zdeponować na koncie oszczędnościowym. Bez większego problemu możemy otworzyć konto oprocentowane powyżej 3% w skali roku. W ten sposób zapewnimy sobie także lepszy dostęp do naszych środków, bo ich przelanie na nasze konto podstawowe zajmie tylko 1 dzień roboczy.

Warto jeszcze dodać, że oferta pozostałych obligacji nie różni się od tych emitowanych w styczniu i moim zdaniem nie ma w niej znowu nic ciekawego.


2 komentarze:

  1. Serio, ktoś się bawi w inwestowanie na poziomie 2,5%?!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jednak ktoś się bawi. Ministerstwo Finansów pozyskało niewiele ponad 282 mln zł z emisji tych obligacji.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...