wtorek, 1 marca 2016

Zmiana sposobu naliczania odsetek w BGŻOptima


Konto oszczędnościowe w BGŻOptima jest ciekawą alternatywą dla lokat terminowych. Oferuje stosunkowo wysokie oprocentowanie, które aktualnie dla nowych środków do wysokości 100 tys. złotych wynosi 2,7%. Dysponując dwoma takimi rachunkami np. oddzielnymi dla dwojga małżonków możemy właściwie cały czas korzystać z promocyjnego oprocentowania. Na początku lutego system transakcyjny został zmieniony m.in zmianie uległ sposób logowania do banku. Dziś okazuje się, że zmiany dotyczą także sposobu naliczania odsetek.

Od lutego odsetki dopisywane są do rachunku dopiero wieczorem pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca. W związku z tym w maju odsetki zostaną dopisane dopiero 2 maja, bo pierwszy dzień tego miesiąca wypada w niedzielę. To trochę dziwna i chyba rzadko spotykana praktyka w ramach kont oszczędnościowych, które spotykamy aktualnie na rynku.


2 komentarze:

  1. Nigdy nie miałem większego przekonania do BGŻ, kiedyś niestety mnie swoim kredytem niespecjalnie zadowolili mimo, że byłem stałym ich klientem i zawsze wszystko spłacałem na czas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety dziś BGŻ Optima to cień lat świetności, gdy szło tam znaleźć bardzo dobre oprocentowanie. Stawki mocno pospadały po przejęciu Banku BGŻ przez BNP Paribas. Ten bank ma dość niskie oprocentowanie, choć wybrania go to, że często ma promocje bankowe, na których można sporo zarobić.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...