środa, 24 kwietnia 2013

Bezpieczny portfel inwestycyjny - podsumowanie XIX

biznes. interia.pl
Tradycyjnie w okolicach 20 każdego miesiąca przedstawiam, aktualne zestawienie mojego wirtualnego, bezpiecznego portfela inwestycyjnego. Najważniejszym tematem ostatnich dni były oczywiście gwałtowne spadki cen złota na świecie. Niektórzy po raz pierwszy mogli przekonać się na własnej skórze jak dynamiczne mogą być zmiany na rynku metali szlachetnych. Trochę śmieszne są tłumaczenia i próba zracjonalizowania takich ruchów.  Z drugiej strony takie spadki mogą być dobrą okazją do nabycia złota fizycznego. A jak w tych warunkach wygląda aktualna wycena mojego portfela?


Jak widać powyżej jego wycena spadła o 0,08% i związane jest to przede wszystkim ze zmianami na rynku złota.

W tym miesiącu do portfela dokładamy kolejny 1000 złotych. Trafia on na konto oszczędnościowe w Meritum Banku, jego oprocentowanie to 4,2% w skali roku. W ten sposób, chcę zgromadzić trochę środków na kolejne zakupy na rynku Catalyst.


-->

12 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie szkoda czasu na wirtualny portfel?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez kiedyś bawiłam się w ten wirtualny portfel i w sumie pomogło mi to trochę finanse zaplanować :)

  Karolina
  złoto inwestycyjne

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że samo planowanie finansów jest dość istotnym faktem tym bardziej kiedy mówimy o inwestycjach. Jednak jak spojrzałem na fundusze kapitałowe https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/ubezpieczeniowe-fundusze-kapitalowe to jestem przekonany, że poniekąd jest to nowa przyszłość inwestowania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przymierzam się, żeby zacząć inwestować, brakuje mi środków trochę ale myślę o pożyczce, na http://maszchwilke.pl/ czytałem, że to są bezpieczne sposoby na pozyskanie gotówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak o tym myślisz, to kredyt gotówkowy z poręczycielem będzie właśnie dla ciebie. W pełni bezpieczna pożyczka dla ludzi w nagłej potrzebie.

   Usuń
 7. Jest wiele innych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Ja, odkładam pieniądze na koncie bankowym. Swoim dzieciom chcę natomiast podarować kartę od https://www.igoriacard.com/karta-prepaid-kieszonkowe-dla-dzieci/, na którą mogłyby wpłacać chociażby kieszonkowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oszczędzanie w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne, ale to nie znaczy że trzeba sobie wszystkiego odmawiać. Raczej starać się szukać tańszych rozwiązań, np. jak mniej płacić za rachunki. Nie jest to takie trudne, prowadząc firmę można np. mniej za prąd płacić dzięki https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ i to już jest w skali roku spora oszczedność

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...