czwartek, 7 lipca 2011

Giełdokracja - nowy portal społecznościowy


Giełdokracja (gieldokracja.pl) to nowy portal społecznościowy, który powstaje na zlecenie Domu Maklerskiego BZ WBK. Na początku czerwca zostałem zaproszony do udziału w konkursie, w którym można wygrać karty pre-paid. Na razie portal przechodzi fazę testów, a mój udział w konkursie ma polegać na przetestowaniu portalu i wyrażeniu opinii na temat tego produktu.

Sam pomysł stworzenia portalu społecznościowego poświęconego inwestycjom na rynkach kapitałowych wydaje mi się bardzo dobry i z dużym zainteresowaniem zarejestrowałem się w wersji testowej tego serwisu. Po zalogowaniu na stronie głównej uzyskujemy dostęp do komentarzy giełdowych porannych i po zakończeniu sesji przygotowanych przez Dom Maklerski BZ WBK.


Zakładając konto na portalu uzyskujemy 50 pkt. startowych. Punkty możemy także zdobywać za aktywność na portalu np. poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania, pisanie bloga, obstawianie zakładów na kurs spółki czy kontraktu terminowego, można także próbować oszacować jaki wpływ na kurs spółki będzie miała publikacja raportu okresowego.

W zakładce Społeczność możemy odszukać podobnych do nas giełdokratów lub wyszukać osoby po nicku lub nazwie miejscowości. Obejrzeć rankingi (najskuteczniejszy inwestor, najlepszy szkoleniowiec i analityk). Tu możemy też wymieniać punkty na nagrody - m.in. nagrody rzeczowe, upusty w DM BZ WBK, dostęp do wybranych, najprawdopodobniej płatnych funkcjonalności portalu.


W zakładce Giełdosfera możemy obstawiać zakłady, sprawdzić barometr nastrojów innych giełdokratów, oglądać notowania (opóżnione o 15 min). Prowadzić dyskusje w wirtualnej sali notowań, czy pisać swojego bloga.

W zakładce Spółkopedia mamy dostęp do informacji na temat poszczególnych spółek i osób będących w ich zarządach. Tu mamy także dostęp do najważniejszych wskaźników z możliwością wyboru różnych spółek w danej branży. Możemy także skorzystać z 9 strategii inwestycyjnych przygotowanych przez DM BZ WBK, albo spróbować zdobyć punkty poprzez estymację kursu spółki po publikacji raportu.


Ostatnia zakładka to Infosfera, w której to mamy podgląd różnych grup dyskusyjnych. Możemy także założyć własną grupę lub odpowiedzieć na pytania innych giełdokratów (zakładka system ekspercki). Możemy też spróbować rozwiązać test na temat zasad obrotu giełdowego. Test już na poziomie podstawowym jest dość trudny i  żeby go zaliczyć musimy odpowiedzieć poprawnie na wszystkie 33 pytania w czasie 15 min. Nagrodą jest 50 punktów.

Mam pewne uwagi dotyczące funkcjonalności niektórych narzędzi, ale ogólnie moje wrażenia na temat tego portalu są jak najbardziej pozytywne i mam nadzieję, że po fazie testów wszyscy inwestorzy będą mieli do niego dostęp.W ten sposób powstanie w sieci miejsce grupujące coraz liczniejszą społeczność inwestorów indywidualnych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...