poniedziałek, 6 maja 2013

Obligacje skarbowe - maj 2013

Na rynku bezpiecznych produktów inwestycyjnych w dalszym ciągu obserwujemy obniżki oprocentowania. Dotyczy to zarówno lokat bankowych jak i kont oszczędnościowych. Spadają także stawki na rynku pożyczek międzybankowych np. WIBOR 6M wynosi obecnie 3,02%. Z punktu widzenia mojego kredytu hipotecznego jest to oczywiście informacja bardzo dobra.

A jak w tych warunkach wygląda oferta Skarbu Państwa w zakresie obligacji skarbowych? Przypomnę, że przez ostatnie 2 miesiące nie było tu żadnych zmian.Niestety jak widać z powyższego zestawienia mamy kolejne spadki oprocentowania wszystkich serii obligacji skarbowych. Aktualna oferta jest zdecydowanie najgorsza w historii i w tych warunkach nie polecam nikomu oszczędzania w ten sposób. Zdecydowanie rozsądniej w tych warunkach jest założyć sobie konto oszczędnościowe w Meritum Banku, gdzie do końca maja mamy oprocentowanie 4,2% a do końca roku gwarantowane 4%.

1 komentarz:

  1. Osobiście mam jakiś lęk przed obligacjami. W sumie to ich bezpieczeństwo w porównaniu z lokatami jest podobne (lekkie wskazanie na obligacje), jednak zysk wydaje mi się nieciekawy. Szkoda tylko, że to samo dotyczy też lokat.

    OdpowiedzUsuń