wtorek, 8 lutego 2011

Ciekawa lokata w Meritum Banku

Pomimo podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, niektóre banki zdecydowały się na obniżkę oprocentowania swoich lokat bankowych (pisał o tym Appfunds). W tych warunkach ciekawą alternatywą może być nowa oferta lokat terminowych przygotowana przez Meritum Bank.


Na uwagę zasługuję produkt o nazwie Lokata Meritum Zysku w Internecie połączona z WIBOR. Jest to ciekawa oferta szczególnie dla osób, które mogą sobie pozwolić na założenie lokaty na 24 lub 36 miesięcy.

Cechy lokaty
Minimalna kwota lokaty - 3 000
Maksymalna kwota lokaty
- 10 000
Waluta lokaty - PLN
Okres deponowania - 24 miesiące / 36 miesięcy
Rodzaj oprocentowania - zmienne
Zmiana oprocentowania - co kwartał kalendarzowy, według stawki WIBOR 6M opublikowanej na dwa dni robocze przed końcem poprzedzającego kwartału kalendarzowego, która obowiązuje od pierwszego dnia roboczego następnego kwartału kalendarzowego
Opłata za wypłatę środków przed upływem okresu deponowania - 100 zł, nie więcej niż suma skapitalizowanych odsetek w okresie deponowania
Kapitalizacja - dzienna

 *obowiązująca od 3 stycznia 2011 roku stawka WIBOR 6M z dnia 30 grudnia 2010 roku wynosi 4,16%

Taka konstrukcja lokaty zabezpiecza nas przed zbliżającymi się dalszymi podwyżkami stóp procentowych. Chyba lepiej zdecydować się na lokatę 24 miesięczną, bo w przypadku lokaty 36 miesięcznej rośnie prawdopodobieństwo okresów, w których stawki WIBOR 6M będą spadać.
Dowolną liczbę lokat można założyć wygodnie za pośrednictwem internetu. Depozyty w tym banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...