piątek, 17 czerwca 2011

Archicom (ARH0713), Pragma Faktoring (PRF0413) i Rank Progress (RNK1213)


Rynek Catalyst o którym pisałem już wielokrotnie, coraz szybciej się rozwija i pojawiają się nowi emitenci. W moich inwestycjach na tym rynku staram się wybierać obligacje zabezpieczone, które w przypadku problemów emitenta dają zdecydowanie większe szanse na odzyskanie zainwestowanego kapitału.
Archicom, Rank Progress i Pragma Faktoring to kolejne firmy, których obligacje można kupić na Catalyst. Dwie pierwsze to spółki związane z budową i zarządzaniem nieruchomościami. Ostatnia to spółka, której większościowym udziałowcem jest PRAGMA INKASO, której obligacje są już notowane na Catalyst. Najważniejsze informacje dotyczące tych papierów przedstawiam w tabeli poniżej:


Najpewniejszym zabezpieczeniem jest hipoteka kaucyjna na nieruchomościach i ma to odzwierciedlenie w cenie. W przypadku obligacji spółki Archicom najlepsza oferta sprzedaży wynosi dziś 105,6. Z kupnem obligacji Rank Progress jest jeszcze większy problem na razie nie ma ofert sprzedaży.

4 komentarze:

 1. Kiedy najlepiej kupować obligacje? Mam na myśli głównie naliczanie odsetek i moment jaki należy wybrać aby najoptymalniej kupić obligacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepiej kupować obligacje na początku nowego okresu odsetkowego. Najmniej korzystnym rozwiązaniem jest kupno tuż przed końcem tego okresu wówczas płacimy podatek od zysku, którego tak naprawdę jeszcze nie uzyskaliśmy. Terminy prawa do odsetek można znaleźć w prospektach emisyjnych lub na stronie Catalyst w zakładce dane rynkowe>tabele odsetkowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli chodzi o usługi finansowe takie jak faktoring, to wśród przedsiębiorców dużą popularnością cieszy się faktoring jawny https://nfg.pl/co-oferujemy-/faktoring-jawny. Za jego pomocą przedsiębiorca może w skuteczny sposób zdyscyplinować kontrahentów do otrzymywania należnych mu płatności. Faktoring jawny przyczynia się do podtrzymania płynności finansowej firmy na stałym oraz niezmiennym poziomie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...