czwartek, 14 marca 2013

Czy to już koniec wzrostów cen złota?

http://www.flickr.com/photos/motoyen
Banki centralne od USA do Japonii drukują pieniądze na potęgę. Na giełdach w Nowym Jorku i Frankfurcie indeksy giełdowe poprawiają lub zbliżają się do swoich historycznych maksimów. Wydawałoby się, że w tych warunkach cena złotego kruszcu także powinna rosnąć. Tak się jednak nie dzieje i od ponad roku jego notowania są zdecydowanie poniżej historycznych maksimów.

Wykres cen złota w dolarach wskazuje, że aktualnie kurs tego metalu znajduje się w pobliżu dość ważnych wsparć, które przebiegają na poziomie około 1520$ za uncję.Od jakiegoś czasu bawię się mikrolotami na rachunku bossafx. Nie uważam jednocześnie, że to już koniec wzrostów tego metalu i aktualną sytuację postanowiłem wykorzystać do otwarcia długiej pozycji na złocie ze stop lossem ustawionym na poziomie 1540$. Jeśli ten poziom nie wytrzyma to pewnie zdecyduję się jeszcze raz na otwarcie podobnej pozycji przy poziomie 1520$. Przebicie tych poziomów może sugerować jeszcze większą przecenę na tym metalu.

W złotówkach kurs złota także znajduje się dość znacznie poniżej swoich historycznych maksimów.Jednocześnie coraz więcej osób w naszym kraju kupuje złoto fizyczne. Ciekawe zestawienie przygotowała Gazeta Wyborcza. Można powiedzieć, że w 2012 roku obserwowaliśmy istny szał zakupów.

źródło: gazeta.pl

Czy warto teraz kupić złoto?

Cena ostatnio dość wyraźnie spadła więc, jeśli nie posiadasz go jeszcze w swoim portfelu to może należałoby wykorzystać ten okres dla zbudowania pewnej pozycji w złocie fizycznym. Moim zdaniem dobrze przeznaczyć na jego zakupu do 10% swojego portfela. Nie wiem czy cena nie będzie dalej spadać, ale złoto w postaci monet lub sztabek trzeba traktować jako pewnego rodzaju ubezpieczenie na wypadek naprawdę dużych problemów na świecie.
Ja najchętniej kupuję złoto w renomowanych sklepach numizmatycznych takich jak Antykwariat Numizmatyczny, WCN czy PGNUM. Czasami przy odrobinie szczęścia można nabyć ciekawy złoty numizmat z atrakcyjną marżą.

-->

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...