czwartek, 21 kwietnia 2011

Nowe, zabezpieczone obligacje korporacyjne na rynku Catalyst

źródło:http://obiektywrynku.pl/nowosci/627/czy-znasz-krzetle/

O Catalyst pisałem już kilkakrotnie m. in. tutaj i tutaj. W marcu na tym rynku pojawiły się nowe, zabezpieczone obligacje korporacyjne, wyemitowane przez Zakład Produkcji Spożywczej Sp. z o.o. z siedzibą w Krzętlach oraz przez dewelopera Robyg S.A.
Jedne i drugie obligacje są zabezpieczone hipotekami kaucyjnymi na nieruchomościach należących do tych spółek.
Zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla inwestorów są obligacje ZPS Krzętle, które oferują stałe oprocentowanie brutto w wysokości 12 %, a ich termin wykupu przypada na grudzień 2012 roku.Cena nominalna tych obligacji wynosi 1000 PLN, a odsetki emitent wypłaca co kwartał. Notowane są one obecnie po dość wysokim kursie wynoszącym 104,9. Nie jest to wiec inwestycja na kilka miesięcy, bo w takim przypadku możemy ponieść realną stratę. Warto jednak zastanowić się nad inwestycją w te papiery wartościowe na dłuższy termin.
Obligacje Robyg (wartość nominalna 100 złotych) z terminem wykupu w 2013 roku są oprocentowane brutto w zależności od serii od 8,35 do 8,9%. Ostatnie ich notowania na poziomie 103, sprawiają, że papiery te mogą być słabym zabezpieczeniem przed wyraźnie rosnącą inflacją (4,3 % w marcu).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...