środa, 2 listopada 2011

Co nowego w obligacjach skarbowych - listopad 2011?

Wczoraj rozpoczął się nowy miesiąc, po zeszłotygodniowej euforii na rynkach finansowych zostało bardzo niewiele. Chyba trzeba przygotować się na dalsze niespodzianki związane z ratowaniem Grecji, a w przyszłości pewnie kolejnych państw ze strefy euro. Czy warto w takich warunkach skorzystać z oferty Skarbu Państwa i sfinansować rosnące zadłużenie naszego kraju kupując obligacje skarbowe? Czy taka inwestycja ma sens?


Kupno papierów skarbowych jak każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko. Jednak w przypadku polskich obligacji skarbowych jest ono w dalszym ciągu bardzo niewielkie, dlatego dywersyfikując swój portfel inwestycyjny warto umieścić w nim także te papiery wartościowe.


Jak widać z powyższego zestawienia zmiany w ofercie obligacji skarbowych są bardzo niewielkie i dotyczą właściwie tylko obligacji trzyletnich, których oprocentowanie zwiększyło się wraz ze wzrostem stawki WIBOR 6M. Moim zdaniem przy inwestycjach długoterminowych w dalszym ciągu warto zainteresować się obligacjami 10-letnimi, których oprocentowanie związane jest z najwyższą marżą.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...