poniedziałek, 4 października 2010

Co nowego w obligacjach skarbowych - październik 2010?

Rys. Hanna Pyrzyńska-Piłat (źródło: http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze)

Na rynku nie widać na razie jakiś większych zmian oprocentowania lokat bankowych i rachunków oszczędnościowych. Również Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na razie na podwyżkę stóp procentowych, chociaż niektórzy ekonomiści uważają , że takie działania mogą zostać podjęte przez Radę jeszcze w tym roku.
A jakie są najnowsze zmiany w ofercie detalicznych obligacji skarbowych, o których szerzej pisałem tutaj


Na razie nie widać żadnych zmian w ofercie przygotowanej przez nasz Skarb Państwa. W dalszym ciągu najatrakcyjniejsze, ze względu na wysoka marżę, są obligacje dziesięcioletnie, szczególnie wtedy kiedy myślimy o inwestowaniu długoterminowym. Pozostałe obligacje przegrywają wyraźnie z lokatami bankowymi i kontami oszczędnościowymi, szczególnie z tymi, które oferują codzienną kapitalizację odsetek.

3 komentarze:

  1. Ciekawe jak sytuacja będzie wyglądała we wrześniu

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że dużo ciekawsza sytuacja może być w listopadzie. Chyba, że myślałeś o wrześniu 2011, bo wtedy rzeczywiście może być ciekawie, przed nami następne spowolnienie gospodarcze, a może nawet recesja.

    OdpowiedzUsuń
  3. wrzesień 2011, bo na razie to takie sprawdzanie, czy uda się znaleźć kupca na "nasze" obligacje czy już nikt ich nie weźmie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...