czwartek, 1 grudnia 2011

Co nowego w obligacjach skarbowych - grudzień 2011?

Pomimo pozostawienia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej na nie zmienionym poziomie, w ofercie lokat bankowych pojawiły się ostatnio bardzo ciekawe propozycje. Mam tu na myśli BGŻOptima z lokatą jednodniową oprocentowaną na 6,48% netto. Nie trzeba było długo czekać, żeby banki z grupy Getin Holding także poprawiły swoją propozycję. A jak w tych warunkach wygląda nowa oferta obligacji detalicznych Skarbu Państwa?


Jak widać z poniższego zestawienia na razie nie ma żadnych zmian. Oprocentowanie obligacji staję się coraz mniej atrakcyjne w porównaniu z lokatami bankowymi.

W takich warunkach najlepiej skorzystać z oferty BGŻOptima. Mi udało się tam otworzyć konto z lokatą bez żadnych problemów, choć sam proces jest jednak długotrwały. Inni mieli trochę mniej szczęścia i czekają na digipass lub pin (komentarze na blogu App Funds).
Najlepiej więc jest najpierw założyć i w pełni aktywować konto (wystarczy do tego złotówka), a dopiero później zakładać lokaty. W ten sposób zaoszczędzimy sobie nerwów w przypadku zaginięcia przesyłek na poczcie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...