czwartek, 8 grudnia 2011

Gdzie tanio kupić dolary?

źródło: www.hotmoney.pl

Dziś rozpoczyna się kolejny bardzo ważny szczyt państw unijnych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy takich spotkań było co najmniej kilka i każde z nich miało być przełomowe w walce z kryzysem z jakim boryka się strefa euro. Końca problemów jednak nie widać.


Jakiś czas temu pisałem o inwestowaniu w waluty i w warto przypomnieć, że w dalszym ciągu uważam, że aktualnie najlepszą walutą do dywersyfikacji naszych oszczędności jest dolar amerykański.

Warto zerknąć jak zachowywała się nasza waluta w ciągu ostatnich 5 miesięcy wobec dolara i innych walut.
Na początek złotówka wobec dolara i euro:


Następnie względem dolara i franka szwajcarskiego:


Teraz względem dolara i popularnych wśród innych blogerów walut skandynawskich (korony norweskiej i szwedzkiej).
Widać wyraźnie, że inwestycja w dolary była najbardziej trafna.

A w jaki sposób najkorzystniej obecnie kupować dolary?

Najczęściej korzystam z serwisu walutomat, który umożliwia zakup dolarów czasami nawet po kursie korzystniejszym niż na rynku forex, nie mówiąc już o tradycyjnych kantorach czy bankach. Jest to możliwe dlatego, że tak naprawdę waluty kupujemy od innych uczestników serwisu a nie od kantoru. Prowizja dla serwisu jest symboliczna i wynosi 0,2 %.

Przed rejestracją w tym serwisie, najlepiej założyć sobie bezpłatne konto walutowe prowadzone w dolarach w BZ WBK. Dzięki temu transakcje kupna dolarów będą realizowane online (choć w praktyce trwa to najczęściej kilkanaście minut).
Nasz portfel w walutomacie można zasilić złotówkami z dowolnego polskiego banku, ale pamiętać należy że dane z przelewu muszą być zgodne z danymi podanymi w czasie rejestracji  w serwisie. W innym przypadku przelew zostanie zwrócony.

Warto też zapoznać się z kilkoma zasadami bezpieczeństwa związanymi z korzystaniem z takich serwisów. Opisałem je szerzej na blogu w tym miejscu.

2 komentarze:

  1. Witam, jeżeli chcesz zacząć inwestować to koniecznie sprawdź stronę www.permanent.cba.pl. Poznaj wiele przydatnych informacji dotyczących inwestycji, a spełnisz swoje marzenia. Wejdź oraz przeczytaj informacje na niej zawarte, nic Cię to nie kosztuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawda jest taka, że w dalszym ciągu nieruchomości magazynowe można przejmować za dobre pieniądze, więc ryzykowanie z walutami nie ma sensu. To nie jest aż taki poziom, aby można było inwestować. Hale Jartomu są rekordowo tanie - nie sądzę, aby sytuacja pod tym względem mogła się prędko zmienić, chociaż za jakiś czas, w końcu powinien nadejść boom cenowy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...