niedziela, 18 grudnia 2011

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC i AC samochodu?

źródło: www.komunikacyjne.ubezpieczeniaonline.pl
Ubezpieczenie samochodu szczególnie w wariancie OC plus AC jest dość poważnym obciążeniem dla budżetu domowego. W moim przypadku przedłużenie polisy wypada zawsze w grudniu, czyli w miesiącu w którym i tak mamy wszyscy dużo wydatków. W tym roku udało mi się jednak zaoszczędzić na tym kilkaset złotych.
Jeżeli podobnie jak ja powinieneś niedługo przedłużyć swoje ubezpieczenie samochodowe to warto skorzystać z propozycji mBanku, która obowiązuje jeszcze do końca tego roku.


Oferta mBanku w tej chwili to:
 1. Gwarancja najniższej ceny na ubezpieczenie OC lub OC i AC. Jednak regulamin tej promocji skonstruowano tak, że uzyskanie zwrotu części składki jest bardzo kłopotliwe. Tańsza propozycja innego ubezpieczyciela musi być identyczna we wszystkich zakresach z ofertą mBanku.
 2. Zwrot 5% wydatków na paliwo przy płatnościach kartami mBanku na stacjach benzynowych. Maksymalny miesięczny zwrot wynosi 30 PLN czyli dotyczy wydatków na paliwo do 600 złotych miesięcznie. Dodatkowe warunki to miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000 PLN, brak zaległości finansowych i zgoda na przetwarzanie danych w celach marketingowych i promocyjnych.
 3. Możliwość pełnego przeniesienia zniżek z OC na AC.
 4. Rabat przy wypełnianiu wniosku przez internet w wysokości 5%.
W moim przypadku przy ubezpieczeniu 6-letniego samochodu o wartości 21 000 złotych i pełnych zniżkach z tytułu OC. Suma opłat za OC i AC wyniosła 800 złotych (płatność jednorazowa). Porównywalna oferta mojego dotychczasowego ubezpieczyciela (Ergo Hestia) wyliczona przez agenta była o 400 złotych wyższa.

A jak wygląda sama procedura?

Jeżeli jesteś klientem mBanku to wniosek najlepiej wypełnić przez internet. W innym przypadku musisz najpierw założyć eKONTO. Okres ubezpieczenia wybieramy sami. Jednak w przypadku pakietu OC i AC polisa działa najwcześniej po 1 dniu od złożenia wniosku.
Samą polisę otrzymujemy na maila, a potwierdzenie zawarcia umowy OC także pocztą na wskazany adres. Musimy także przygotować się do oględzin pojazdu. Potrzebne nam będą:
 1. dokumenty potwierdzające pochodzenie pojazdu (np. faktura zakupu, umowa kupna auta);
 2. dowód rejestracyjny pojazdu
 3. dla pojazdów sprowadzanych z zagranicy - dowód rejestracyjny wydany w kraju pochodzenia tzw. Brief (jeżeli został on przekazany przy zakupie pojazdu)
 4. karta pojazdu (jeżeli została wydana)
 5. prawo jazdy
 6. kluczyki pojazdu (wszystkie komplety zgodnie z liczbą zadeklarowaną we wniosku)
 7. kopia ostatniej polisy lub zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia wystawionego na dane osoby, której zniżki (lub lata bezszkodowej jazdy) zostały zadeklarowane we wniosku o ubezpieczenie.
Dogodne dla nas miejsce i data oględzin ustalane są telefonicznie.

Decydując się na zmianę ubezpieczyciela w zakresie OC pamiętać należy także o konieczności pisemnego wypowiedzenia dotychczasowej umowy najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia.

2 komentarze:

 1. Mi broker pokazał najlepszą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych i nie muszę już szukać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z kolei korzystałem z usług agencji Pandaubezpieczenia.pl i dzięki temu mam korzystną polisę OC/AC, zarówno pod względem ceny, jak i OWU.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...