czwartek, 2 lutego 2012

Co nowego w obligacjach skarbowych - luty 2012?

Jak co miesiąc przygotowałem zestawienie dotyczące aktualnej oferty obligacji skarbowych. W wielu bankach szykują się duże zmiany związane z końcem lokat antybelkowych. Podobno na dniach lokaty takie mają wycofać wszystkie banki z grupy Getin Holding. Zmiany te będą raczej niekorzystne dla klientów.

Czy w takim razie oferta obligacji skarbowych może być konkurencyjna w stosunku do lokat bankowych?Jak widać z załączonej tabeli Skarb Państwa chce powalczyć o środki ulokowane do tej pory na lokatach antybelkowych. W lutym wzrosło oprocentowanie wszystkich rodzajów obligacji (przeważnie o 0,25%). Co ciekawe wzrosła również wartość mnożnika w przypadku obligacji trzyletnich i dzięki temu oprocentowanie w kolejnych okresach odsetkowych będzie równe stawce WIBOR 6M (dokładniej średniej z pięciu dni, szczegóły w liście emisyjnym).

Ciekawe jaka będzie reakcja banków i czy one też spróbują w najbliższym czasie uatrakcyjnić swoją ofertę dla osób, które chcą oszczędzać w możliwie jak najbardziej bezpieczny sposób.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...