czwartek, 22 marca 2012

Bezpieczny portfel inwestycyjny - podsumowanie VIII


Mija kolejny miesiąc funkcjonowania mojego wirtualnego, bezpiecznego portfela inwestycyjnego. Co ciekawe wycena portfela wzrosła o dokładnie taką samą wartość jak w zeszłym miesiącu, czyli o 0,11%. Jeśli tak dalej pójdzie, to do lipca nie uda się zrealizować moich ambitnych założeń o rocznej stopie zwrotu. Na słaby wynik w ostatnich tygodniach największy wpływ miał spadek cen złota o 6% od ostatniego podsumowania. A jak wygląda aktualna wycena mojego portfela?


W tym miesiącu do portfela dokładamy kolejny tysiąc złotych i zakładamy 6-miesięczną lokatę w Alior Banku, oprocentowaną w skali roku na 6,2%. Jej cechą charakterystyczną jest możliwość jej zerwania w dowolnym momencie, bez utraty odsetek. Jeśli więc w przyszłym miesiącu pojawi się jakaś ciekawsza oferta depozytowa to będziemy mogli z niej skorzystać.

2 komentarze:

  1. złoto, nie inaczej, jak zalecana ostrożność, stosunkowo niedawno zapodałem dłuższy wpis
    http://risk-and-profit.blogspot.com/2012/03/wykres-ropy-i-zlota-niezalezny-punkt.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezależnie od tego co się dalej stanie z ceną złota, w moim portfelu będzie ono dalej obecne. Traktuje je jako zabezpieczenie na wypadek nadejścia naprawdę ciężkich czasów. Dalszy spadek cen będzie dobrą okazją do zakupów, tak aby jego udział w portfelu utrzymywał się na poziomie około 5%.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...