poniedziałek, 14 maja 2012

Lokata Słoneczna i Lokata Muzyczna - nowa oferta Getin Noble Bank

http://www.flickr.com/photos/78428166@N00/5806336039/sizes/n/in/photostream/
W zeszłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. W takich warunkach wydaje się, że banki także powinny zwiększyć oprocentowanie depozytów. Jak na razie tak się jednak nie dzieje, a w kilku przypadkach mamy nawet obniżki oprocentowania. Getin Noble Bank przygotował nową promocyjną ofertę lokat terminowych. Tym razem jest to Lokata Słoneczna i Lokata Muzyczna. Są to standardowe lokaty na 4 miesiące oprocentowane na 6,15% w skali roku i jest to o 0,1% mniej niż w poprzednich tego typu promocjach.  Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu oszczędzania. Oferta ważna jest do 16 maja, ale złożony wniosek można opłacić w ciągu 14 dni.

Depozyty te są oferowane zarówno poprzez getinonline.pl (Lokata Słoneczna, tu kwota min. to 1000 PLN) jak i openonline.pl (Lokata Muzycnza, kwota min. 500 PLN). Maksymalna kwota lokaty to 1 mln złotych, ale chyba nikt takiej sumy nie trzyma w jednym banku, skoro maksymalna kwota gwarantowana przez BFG w danym banku to 100 000 euro na osobę. Oczywiście lokatę można założyć przez internet i nie potrzeba zakładać do niej żadnego konta.

Kolejny raz ta oferta nie jest atrakcyjna. Na rynku znaleźć można dużo lepsze propozycje np. konto oszczędnościowe w BGŻOptiama oprocentowane na 6,5%. Aktualnie jest to chyba najciekawsza oferta na rynku kont i lokat, bo środki zdeponowane na tym rachunku można wycofać w każdej chwili bez utraty odsetek. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 10 lipca i dotyczy nowych środków do wartości 40 tys. złotych. Jedyna wada to trochę skomplikowana procedura zakładania tego konta.

Można też założyć Lokatę nr 1 na 4 miesiące w Idea Banku. Jej oprocentowanie wynosi 6,3% w skali roku. Ta oferta ważna jest tylko 1 dzień, ale złożony wniosek można opłacić w ciągu 14 dni.

3 komentarze:

  1. Niedlugo skoncza im sie pomysly na nazwy lokat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba pomysłowość bankowców z Getin Noble Bank nie ma granic. Moja ulubiona nazwa jak do tej pory to Lokata Gorączka Złota, która oczywiście nic ze złotem nie miała wspólnego.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mogę się odnieść do lokaty w idea banku... prostota zakładania nie ma granic:D Bez podpisywania czegokolwiek, aż się bałem przelewać pieniądze:P

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...