środa, 29 sierpnia 2012

Bezpieczny portfel inwestycyjny - podsumowanie XII

fot. photos.com
Z kilkudniowym opóźnieniem spowodowanym krótkim urlopem przedstawiam kolejne podsumowanie mojego bezpiecznego, wirtualnego portfela inwestycyjnego. Z ciekawszych wydarzeń w ostatnich dniach można odnotować wzrost ceny złota w dolarach. Aktualnie wartość jednej uncji tego metalu znalazła się po raz pierwszy od kilku miesięcy powyżej średniej 200 sesyjnej.  Być może czekają nas dalsze wzrosty. Ta sytuacja nie ma jednak jak na razie przełożenia na cenę złota w naszej walucie. Na przestrzeni kilku wakacyjnych tygodni złotówka wyraźnie umocniła się w stosunku do najważniejszych walut. Sytuacja jest ciągle bardzo dynamiczna, a nasza giełda wyraźnie odstaje od parkietu amerykańskiego, który powrócił w okolice swoich kwietniowych szczytów. Ciekawe jak w takich warunkach radzą sobie różne firmy oferujące profesjonalne doradztwo inwestycyjne?
Aktualną wycenę mojego portfela przedstawiam poniżej.

Jak widać z załączonego zestawienia za mną kolejny miesiąc na plusie, ale wynik jest całkiem niesatysfakcjonujący. Tym razem wartość portfela wzrosła netto tylko o 0,06%.

W tym miesiącu dokładamy kolejny 1000 PLN. Umocnienie złotówki wykorzystamy do zakupu 100 dolarów. Wydamy na ten cel około 330 złotych korzystając z walutomatu. Pozostałe 670 dokładamy do rachunku maklerskiego.

Przyszedł także czas na pewne zmiany. Postanowiłem sprzedać po cenie 101 obligacje FFI0113 (otrzymujemy po prowizji 2047,08).  Chyba nie warto ryzykować i czekać do terminu wykupu. Za uzyskane środki kupujemy 3 obligacje Getin Noble Bank o symbolu GNB0218, oprocentowane aktualnie na 8,88% w skali roku. Wartość tej transakcji po prowizji wynosi 3035,61 złotych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...