poniedziałek, 24 września 2012

Bezpieczny portfel inwestycyjny - podsumowanie XIII

http://www.flickr.com/photos/afewsquarefeet/
Na rynkach w ostatnim czasie powiało dużym optymizmem. Wszystko za sprawą banków centralnych, które w najlepsze drukują pieniądze. Nowojorska giełda znalazła się na poziomach na jakich była ostatni raz w 2007 roku. Dolar znacznie osłabił się zarówno względem euro jak i złotówki. W tych warunkach trudno oczekiwać, że mój wirtualny portfel inwestycyjny będzie osiągał jakieś zawrotne stopy zwrotu. Jest on raczej nastawiony na zyski w warunkach zdecydowanie odwrotnych od tych jakie panowały w ostatnich tygodniach. A jak wygląda jego aktualna wycena?


Pomimo tych dość niesprzyjających okoliczności po raz kolejny zanotowałem wzrost wartości portfela tym razem o 0,22% netto. Szału nie ma, ale też nie można narzekać, bo mogło być znacznie gorzej. Ten wynik i tak w dużej mierze zawdzięczam wzrostom na rynku złota, którego cena w złotówkach jak się okazuje zachowuje się bardzo dobrze zarówno w czasie wzrostów jak i spadków na giełdach.

W tym miesiącu kończy się lokata w Alior Banku. Otrzymane środki 1025,11 PLN dokładamy do kolejnego tysiąca złotych i zakładamy w Idea Banku atrakcyjną Lokatę PRO oprocentowaną na 6,7% w skali roku. Jest to depozyt dwumiesięczny, oferta ważna jest do 28 września.
-->

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...