środa, 24 października 2012

Bezpieczny portfel inwestycyjny - podsumowanie XIV

biznes.interia.pl
Dalsze umocnienie się dolara w relacji do złotówki oraz spadki cen złota wywołały spore zamieszanie w moim wirtualnym, bezpiecznym portfelu inwestycyjnym. Do tego doszła znaczna przecena cen akcji TPS związana z prognozą obniżenia przychodów i zmniejszeniem dywidendy. W ten sposób po raz pierwszy w czasie kilkunastu miesięcy funkcjonowania mojego portfela doszło do spadku jego wartości w porównaniu z poprzednim podsumowaniem.Spadek nie jest może wielki, bo wynosi 0,26%, szkoda jednak wypracowanych wcześniej zysków. W zestawieniu nie ma już akcji TPSA. Przyjąłem, że sprzedały się po 13,55, czyli 5 gr poniżej założonego stop lossa.

W tym miesiącu dokładamy kolejne oszczędności (1001,42 PLN) i wraz ze środkami z kończącego się depozytu w NeoBanku, zakładamy w Banku Santander lokatę Direct + on-line (19900 PLN) na 12 miesięcy oprocentowaną na 6,7%. W warunkach możliwych spadków stóp procentowych ta oferta wydaję się dość atrakcyjna.

-->

2 komentarze:

  1. Ja radze postawić na skup srebra inwestycyjnego. Ma się lepiej od złota, a kruszce to ciekawy sposób na dywersyfikacje portfela

    OdpowiedzUsuń
  2. Jednak od srebra zdecydowanie wolę złoto.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...