środa, 25 kwietnia 2012

Nowe oprocentowanie na lokacie jednodniowej w BGŻOptima


Od 1 maja spadnie oprocentowanie lokaty jednodniowej w banku BGŻOptima. Będzie ono wynosić 6%. Przypomnę, że aktualnie jest to 6,48%. Takie posunięcie było do przewidzenia po wprowadzeniu do 10 lipca promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Bank oferuje teraz 6,5% dla nowych środków do kwoty 40 tys.

Lokata jednodniowa, którą można traktować jako rachunek a'vista pozostanie jednak ciekawym produktem depozytowym po przekroczeniu limitu 40 tys. złotych na koncie oszczędnościowym. Pamiętać tylko trzeba, że nie opłaca się zakładać lokat na niewielkie kwoty, bo wówczas zapłacimy relatywnie większy podatek. Kwota lokaty nie powinna być mniejsza niż ok. 1 700 PLN.

Jednocześnie bank informuje, że od 15 maja wprowadzony zostanie do oferty nowy, atrakcyjny produkt oszczędnościowy. Być może czekają nas kolejne ciekawe propozycje w tym banku.

2 komentarze:

  1. Z maila od Optimy wynika, ze zmianie ulega oprocentowanie na dotychczasowych lokatach. Nie jest powiedziane, że zostanie wprowadzona możliwość zakładania nowych (od końca grudnia nie da się zakładać jednodniówek).
    Od 15 maja to pewnie jakieś polisolokaty wejdą w związku z ostatnimi zmianami regulaminu. Zobaczymy, czy będą coś warte.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za komentarz.
    Rzeczywiście na razie nie ma możliwości zakładania nowych lokat jednodniowych, więc te moje obliczenia dla nowych depozytów są trochę bez sensu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...