poniedziałek, 21 czerwca 2010

Czy wiesz jakie jest Twoje zadłużenie?

Każda z osób posiadająca jakieś kredyty, mniej więcej orientuje się jaka jest aktualna wielkość zadłużenia. Czy masz jednak świadomość, że do tej kwoty powinieneś dodać 18 446 ( o właśnie się zmieniło na 18 447) złotych, bo właśnie takie jest aktualne zadłużenie naszego państwa w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Te pieniądze będziesz oddawał nie tylko Ty, ale także Twoje dzieci i wnuki. Polska w dużej mierze, podobnie zresztą jak inne kraje, rozwija się na kredyt.
Pozwoliłem sobie zamieścić na moim blogu liczniki długu. Wartość początkowa licznika na mojej stronie to 703 957 450 000, a w przeliczeniu na mieszkańca 18 446. Szacowana wielkość PKB w 2009 roku to 1 344 miliardów złotych (GUS maj 2010)
Szkoda, że na razie nikt nie stworzył w naszym kraju takiego licznika. Szczególnie polecam ranking krajów wysokorozwiniętych w zależności od wielkości zadłużenia w stosunku do wielkości PKB.
Na pierwszym miejscu Kraj Kwitnącej Wiśni, ale chyba nie o to chodziło Lechowi Wałęsie, kiedy mówił, że Polska może być drugą Japonią.
Dla zainteresowanych tą tematyką polecam jeszcze ten serwis.

Warto się zastanowić dlaczego w czasie różnych wyborów w naszym kraju tak mało mówi się o długu publicznym i planach jego redukcji. Czy liczy się tylko to co jest teraz, a po nas choćby potop?

1 komentarz:

  1. Szczerze mówiąc to lepiej takich rzeczy nie wiedzieć, nie przejmować sie zbytnio nimi. Ja bardziej swoim domowym budżetem się przejmuje tu firma https://pozyczkaplus.pl może poratować mnie pożyczkami.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...