poniedziałek, 7 czerwca 2010

Dywersyfikacja cz.2

Od jakiej kwoty rozpocząć dywersyfikację naszych inwestycji?
Wydaje mi się, że dobrym poziomem na rozpoczęcie tego procesu jest zgromadzenie przynajmniej 10 000 PLN. Poniżej tej kwoty najlepiej oszczędzać na jednym z kont oszczędnościowych. Najlepiej na takim, na którym nie jesteśmy ograniczani żadnym limitem dotyczącym np. liczby wypłat w miesiącu lub zgromadzonych środków.


Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o tego typu rachunki jest rachunek oszczędnościowy w Eurobanku, który można otworzyć po założeniu konta online.

Zalety:
1. Możliwość otwarcia 15 takich rachunków, na kwotę do 20 000 PLN każdy.
2. Bezpłatne prowadzenie pod warunkiem zgromadzenia na rachunkach 10 000 PLN lub przelewania co miesiąc na konto przynajmniej 800 PLN z innego banku.
3. Dzienna kapitalizacja i dość atrakcyjne oprocentowanie. Aktualnie 4,55% w skali roku, pozwalające ominąć podatek od dochodów kapitałowych tzw. podatek Belki.
4. Dostęp do konta zabezpieczony tokenem instalowanym w telefonie.
5. Bezpłatne i nielimitowane przelewy.

Alternatywą na rynku jest lokata optymalna, z którą jednak wiążą się pewne ograniczenia trzeba ją założyć na określony okres i zerwanie lokaty przed upływem tego okresu skutkuje utratą odsetek.

Po zgromadzeniu wspomnianych wyżej 10 000 PLN możemy rozpocząć dywersyfikację naszych inwestycji. Możliwości są naprawdę ogromne możemy inwestować w obligacje skarbu państwa, obligacje komunalne i korporacyjne, fundusze inwestycyjne, akcje, opcje, jednostki indeksowe, kontrakty, waluty i rynek forex, certyfikaty inwestycyjne, spreadbeating, pożyczki społecznościowe, nieruchomości, przedmioty kolekcjonerskie i dzieła sztuki, metale szlachetne i diamenty.

Czy wymienione powyżej inwestycję są bezpieczne. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela, udziału procentowego poszczególnych rodzajów inwestycji w tym portfelu oraz zarządzania pozycją i związanym z tym ryzykiem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...